Lidköping (HQ)

INQUIRE AB, Box 678
Kinnegatan 23
531 16 Lidköping
info@inquire.se
Tel. +46 (0) 510 79 85 60

Malin Paulsson

Head of Site Lidköping

malin.paulsson@inquire.se

+46 (0)510 79 85 64

Stockholm

INQUIRE AB
Vendevägen 89
182 32 Danderyd

Øystein Rønningen

Head of Site Stockholm

oystein.ronningen@inquire.se

+46 (0)707 64 02 70

Oslo

INQUIRE HOLDING AS/ INQUIRE AS
C/o Amesto Accounthouse AS
Postbooks 6395 Etterstad
NO 0604 OSLO

Namn Namnsson

Head of Site Oslo

Helsingfors

INQUIRE OY
Biskopshemmansgränden 6C
(Piispantilankuja 6C)
02240 Esbo

Ove Öhman

Head of Site Helsinki

ove.ohman@inquire.se

+358 (0)40 526 1519

Strategic design & development

Sara Strand

Head of Strategic Design & Development

sara.strand@inquire.se

+46 (0)510 79 85 66

Business Development

Jan Conradson

Head of Business Development

jan.conradson@inquire.se

+46 (0)701 00 89 91

Project Management

Øystein Rønningen

Head of Project Management

oystein.ronningen@inquire.se

+46 (0)707 64 02 70

Procurement

Björn Paulsson

Head of Procurement

bjorn.paulsson@inquire.se

+46 (0)510 79 85 62

Elina Taivaljärvi

Ronnie Berg

ronnie.berg@inquire.se

+46 (0)732 80 10 19

Therese Broberg

therese.broberg@inquire.se

+46 (0)708 82 5639

Marina Malmström

marina.malmstrom@inquire.se

+358 (400) 288261

Jimmy Olofsson

jimmy.olofsson@inquire.se

+46 (0)701 74 08 00

Tactical planning

Jenny Albinsson

Head of Tactical Planning

jenny.albinsson@inquire.se

+46 (0)510 79 85 21

Kristoffer Kullberg

Kristoffer Kullberg

Som OPC-medarbetare kommer Kristoffer att arbeta med transportplanering och agera leveranskoordinator. Han påbörjar nu en fyraveckors upplärningsfas för att komma in i tänket och bli en självgående planerare. När han inte är på jobbet brukar Kristoffer turnera i Europa med sitt metalband, spela tv-spel eller umgås med vänner och familj, inte minst sambon och de två katterna.

Monica Augustsson

Operations Control Center

Maria Björkholm

Head of Operations

maria.bjorkholm@inquire.se

+46 (0)510 79 85 25

LIDKÖPING, +46 (0)510 79 85 68

Fredrik Johansson

Team Leader Lidköping

Alex Sahlin

Caroline Berling

Filip Bustad

Julia Andersson

Lars Ajnemark

Nicolina Fredriksson

Sofie Reinholdz

Sofie Reinholdz

Sofie har två roller på InQuire; leveranskoordinator och logistikplanerare. Dessa uppgifter kräver att man är såväl snabbfotad som fokuserad. Sofie beskriver det själv som en kombination av problemlösning och rent detektivarbete i ett brett spektrum. Minst lika brett är det på fritiden där hon varvar intressen som historia, inredning, måleri, trädgård, film och hårklippning. För att inte nämna familjen med fyra barn, två bonusbarn och två katter.

Uffe Tiverman

Åsa Hilmersson

HELSINKI, +358 (0)942 455 266

info@inquire.fi

Maria Romppanen-Milomo

Niklas Dahl

Scharon Malmsten

Tina Mustonen

Jonathan Sjöberg

Saara Kurttila

Performance Management

Daniel Simonsson

Head of Performance Management

daniel.simonsson@inquire.se

+46 (0)708 39 67 52

Kristoffer Kullberg

Finance

Andreas Thorén

CFO

andreas.thoren@inquire.se

+46 (0)766 35 03 25

IT

Mattias Claesson

CTO

mattias.claesson@inquire.se

+46 (0)708 64 98 81

Marketing

Katarina Strand

Head of Marketing

katarina.strand@inquire.se

+46 (0)510 79 85 65

Administration

Britt-Inger Wallén

+46 (0)510 79 85 60

Christer Strand

CEO

christer.strand@inquire.se

+46 (0)510 79 85 61

Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för att förbättra din navigeringsupplevelse. Fortsätter du att surfa vidare innerbär det att du accepterar användningen av dessa cookies. Du hittar mer information i våra villkor för cookies.